ŻYĆ W PRZEPŁYWIE (joga, Hellinger, rebirthing) |
.
Już po raz dwudziesty zapraszamy na organizowane przez nas od 1992 wakacyjne warsztaty psychoedukacyjne (www.akademiazycia.pl). To dobry moment, żeby w te ciepłe sierpniowe dni zatrzymać się pośród pięknego krajobrazu i wspólnie świętować. Przepływ (flow) to stan psychiczny, w którym z pełnym zaangażowaniem zanurzamy się w nurcie naszego życia. Przepływu doświadczamy na przykład wtedy, gdy jesteśmy całkowicie pochłonięci przez to, co robimy. Rozmowa z przyjacielem, wędrówka wśród gór, zabawa z dzieckiem, rozwiązywanie problemu technicznego - rozmaitym aktywnościom, zadaniom towarzyszyć może uczucie przyjemności przepływającej przez ciało, spontanicznej radości, a nawet zachwytu. Każdą cząstką siebie odczuwamy przepływ energii, jesteśmy skoncentrowani, tu i teraz, wyzwoleni spod władzy umysłu, tego zawodowego kontrolera emocji. Jednocześnie będąc w przepływie doświadczamy przyjemności bycia i działania bez stawiania sobie celów i warunków. Po prostu czujemy się właściwie, jesteśmy na właściwym miejscu, czasie i robimy właściwe rzeczy. Jeżeli chcesz nauczyć się sposobu osiągania stanu przepływu w swoim życiu to zapraszamy Ciebie do udziału w naszych warsztatach. Lata współpracy w naszym zespole trenerskim, liczna grupa uczestników, jacy przewinęli się przez nasze zajęcia, wspólne uważne eksperymentowanie i doświadczanie tego, co jest sprzyjające indywidualnemu rozwojowi upewniło nas, że proponowana przez nas metodyka pracy jest skuteczna. 1/ praca z ciałem – poranne zajęcia hatha jogi, medytacja w ruchu przy muzyce oraz praktyki oddechowe bazujące na rebirthingu – ale także taniec jako element energetyzujący w trakcie innych zajęć oraz relaksujący podczas wieczornych zabaw. Do tego piesze wycieczki wśród okolicznych lasów i wzgórz, 2/ praca ze swoimi emocjami, dbanie o swoją duszę – min. dzięki wykorzystaniu ustawień systemowych wg Berta Hellingera, arteterapię (np. pracę z obrazem, dźwiękiem, tańcem), rozmaite techniki pracy z oddechem, 3/ nauka korzystanie z własnego umysłu – stosowanie metod twórczego myślenia po to, by tworzyć taką rzeczywistość, jakiej pragniemy, 4/ doświadczanie bliskiego kontaktu z innymi ludźmi – zapraszamy na nasze zajęcia ludzi, którzy lubią ludzi. Pracujemy w grupie i organizujemy rozmaite grupowe aktywności, aby stwarzać sobie możliwość nawiązywania relacji i wymiany myśli. W tym roku ważnym elementem będzie celebrowanie okrągłej 20-tki naszych warsztatów.
NASZA KADRA: Prof. dr Lesław Kulmatycki - od 30 lat kwalifikowany, międzynarodowy nauczyciel International Yoga Teacher Association, posiadający certyfikaty szkoły jogi „Kaivalyadhama” z Lonavla (Indie) oraz z Satyananda Ashram z Australii, autor książek - min. "Classical Yoga Manual", "Trening relaksacyjny jogi i jego recepcja", „Joga dla zdrowia”, ”Stres i joga”, „Stres, joga, relaksacja”, „Joga nidra. Sztuka relaksacji”. Twórca Podyplomowych Studiów Technik Relaksacyjnych oraz Podyplomowych Studiów Psychosomatycznych Praktyk Jogi na wrocławskim AWF. Kornelia Popek - od 2006 roku w Rybniku prowadzi autorską Pracownię Jogi i Działań Twórczych (www.pracownia-jogi.pl) przy współudziale Stowarzyszenia SATSANG w Lanckoronie. Plastyk, nauczyciel jogi (od 1995), masażysta dźwiękiem metodą Petera Hessa. Od 2005 Współpracuje z wrocławską Akademią Życia na wakacyjnych warsztatach rozwojowych. Jogę praktykuje od 1992 roku. Jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością ćwiczenia psychofizyczne (2003) oraz nauczycielem jogi w tradycji Sivanandy (kurs 2007). Paweł Trzciński - rebirther rejestrowany, prezes Stowarzyszenia Rebirtherów Polskich (www.rebirthing.pl), pracujący z metodą rebirthingu od 1986 roku, od 1994 współpracownik wrocławskiej Akademii Życia. W swojej pracy inspiruje się również metodą Theta Healing. Członek profesjonalny Instytutu Monroe w USA, twórca muzyki relaksacyjnej i medytacyjnej.
TERMIN: zaczynamy kolacją o godz. 18.00 w piątek 9-tego sierpnia i kończymy obiadem k 15.00 w niedzielę 18-tego sierpnia. OPŁATY
Muchów to stara wieś wymieniana w 1203 r. jako własność cystersów, słynąca z hodowli ryb. Miejscowość Muchów wymieniona jest w dokumencie księcia Henryka I legnickiego z 1283 r., kiedy podarował on mnichom łany i część lasu. Jest tu pałacyk z początku XX wieku. Był on własnością właściciela pobliskiej cukrowni. Z pałacem związana jest legenda o Dąbku i skarbach ukrytych w lochach w okolicy Świerzawy, Starej Kraśnicy, Muchowa, Dobkowa. Legendą tą interesowali się niemieccy oficerowie. Pod koniec wojny pojawiły się w pałacu ciężarówki, wg legendy ze skarbami III Rzeszy. Część z nich była rozładowana w pałacu, a część zniknęła w muchowskich lasach. Ciekawostką jest ogrzewanie kotłem, w którym medium jest powietrze (bardzo interesujące rozwiązanie inżynieryjne). UWAGI:
Zapisy i informacje: Agnieszka Jurko, agnieszka@agnieszkajurko.pl, tel. 501 625 528. |